Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br/>Akceptuję pliki cookies
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [30-06-2022]: 277
Wizyt ogółem: 308496
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 3

wielkość tekstu A A A
 

Azyl

 
  • 29.01.202
  • 29.01.203
  • 29.01.204

75 Rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz to kluczowe wydarzenie tego tygodnia. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego trudnego tematu, zwłaszcza kiedy słyszy się ze wschodu próby fałszowania przeszłości, a z zachodu brak wiedzy ne temat II Wojny Światowej i olbrzymiej roli jaką odegrał w niej polski naród.

"O zwierzętach i ludziach"  to opowieść o człowieczeństwie, którego częścią jest heroizm. Film zaczyna się na kilka lat przed wojną, gdy ogród zoologiczny tętnił egzotycznym życiem. Pośród zwierząt mieszkali ludzie - rodzina Żabińskich, których willa znajdowała się w samym sercu placówki. Żyli w ogrodzie z czworonogami, to była idealna koegzystencja, spajana miłością i fascynacją. Ten sielankowy obraz zostaje zniszczony wraz z wejściem wojsk niemieckich. Zwierzęta nie mają żadnych szans, większość ginie od wybuchu bomb, reszta ucieka w popłochu. Kiedy pustoszeje zoo, zaczynają się pojawiać ludzie, głównie pochodzenia żydowskiego. Znajdują tutaj swój azyl. 

Tak oto poznajemy największego drapieżnika na świecie, bestię, która jest zdolna do niewyobrażalnych rzeczy. Niestety to człowiek .....

"O zwierzętach i ludziach" to film, paradoksalnie o dobru i życiu, a nie złu i śmierci.

Po filmie wysłuchaliśmy jeszcze kilku znanych utowrów z takich filmów jak: "Życie jest piękne", "Lista Szindlera", "Pianista". 

 
Autor:M.J.
 
 
 
 

Designed: logo ecms  [based on Quick.Cms]