Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [01-02-2023]: 81
Wizyt ogółem: 353625
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 1

wielkość tekstu A A A
 

Fatima

 

Podróże - bliskie i dalekie, te w góry i nad morze, samotne i z przyjaciółmi. Wybrać się w drogę teraz czy później?

Napoleon Hill stwierdził - "Nie czekaj, pora nigdy nie będzie idealna" - dlatego też udaliśmy się dzisiaj do Portugalii.

Większość z nas Portugalię kojarzy z Porto, Lizboną, Wybrzeżem Algarve i Fatimą, a także z osobami: Vasco da Gamy, Ferdynanda Magellana, Cristiano Ronaldo i oczywiscie z muzyką fado. Dziś przekonaliśmy się, że Portugalia ma o wiele więcej atrakcji do zaoferowania. Poznaliśmy bliżej Fatimę, Aljustrel i Valinhos, a w tym historię objawień. Zobaczyliśmy zespół klasztorny Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha, gdzie znajdują się grobowce władców portugalskich, wpisane na światową listę UNESCO. W Lizbonie obejrzeliśmy Pomnik Odkrywców - przedstawia on ważne postacie z okresu wielkich odkryć geograficznych oraz Klasztor Hieronimitów wybudowany w stylu manuelińskim. Styl ten łączy gotyk z rzeźbami o morskich motywach i motywami orientalnymi. Bardzo nas zauroczył. Podziwialiśmy także Azulejo - cienkie ceramiczne płytki, których powierzchnia bywa bardzo kolorowa - przykładem może być dworzec w Porto.

To co dzisiaj zobaczyliśmy, to niewielka cząstka tego ciekawego kraju. Warto się tam wybrać by poznać historię templariuszy (Tomar) i tartelki Pasteis de nata.

 
Autor:M.J.
 
 
 
 

Designed:   [based on Quick.Cms]