Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br/>Akceptuję pliki cookies
  • PL
  • ico phone(+48 22) 783 60 07
  • E-mail: biuro@domopieki-promyk.pl
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [17-04-2021]: 97
Wizyt ogółem: 227179
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 1

wielkość tekstu A A A
 

Islam

 
  • 03.01.181
  • 03.01.182
  • 03.01.183

Po Chrześcijaństwie z prawie 2,3 mld wyznawców, Islam z 1,6 mld wyznawców jest drugą religią świata. Poprzez dokument "Oblicza Islamu" postanowiliśmy pokazać wiarę i kulturę, rolę mężczyzny i kobiety, oraz pokój i przemoc w religii Mahometa. W teraźniejszości Islam często kojarzy nam się z terrorystą, zamachami, wojną. Z dokumentu wywnioskować można, że jest odłam radykalnych ekstremistów od których większość Muzułmanów się odcina. Zobaczyliśmy dzisiaj islam z lepszej strony niż oglądamy na co dzień.

Islam oznacza poddanie się woli Boga. Jego korzenie sięgają judaizmu i chrześcijaństwa, gdyż zgodnie z nauką proroka Mahometa objawienie przekazane Żydom i Chrześcijanom przez Abrahama, Mojżesza i Jezusa powinno zostać ponowione i uzupełnione. Podstawę islamu tworzy pięć zasad i obowiązków muzułmanina: wyznanie wiary w jedynego Boga, pięciokrotna modlitwa w ciągu doby, post w miesiącu ramadan, jałmużna na rzecz ubogich oraz pielgrzymka do Mekki chociaż raz w życiu.

Oczywiście wywiązała się dyskusja na temat podobieństw i różnic islamu i chrześcijaństwa, o to która z religii starsza, lepsza, itd.

 
Autor:M.J.
 
 
 
 

Designed: logo ecms  [based on Quick.Cms]