Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br/>Akceptuję pliki cookies
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [30-06-2022]: 220
Wizyt ogółem: 308439
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 3

wielkość tekstu A A A
 

Izrael

 
  • 21.12.172
  • 21.12.173
  • 21.12.174

Kilkanaście dni temu Prezydent USA Donald Trump oficjalnie uznał Jerozolimę za stolicę państwa Izrael i nakazał przenieść tam ambasadę. Decyzja ta spotkała się z ogólną krytyką całego świata. Gorący temat, którym postanowiliśmy się dzisiaj zająć. Wybraliśmy się na wycieczkę do Izraela. Zaczęliśmy od historii powstania państwa, a trzeba powiedzieć tutaj, że kraj ten ogłosił niepodległość 14 maja 1948 roku, na co nie zgodziły się okoliczne kraje arabskie i rozpoczęła się wojna, która trwa aż do dziś.

Nie to jednak było celem naszej podróży. Postanowiliśmy zwiedzić miejsca w których żył i nauczał Jezus Chrystus. I tak kolejno zwiedziliśmy Betlejem, gdzie się Narodził, Nazaret, w którym Dorastał, Jerozolimę - miejsce nauczania. Byliśmy także na Górze Oliwnej, gdzie Jezus spędził swoje ostatnie dni, w Jerycho - najstarszym mieście świata, a także w Judzie, w której urodził się Jan Chrzciciel. Zobaczyliśmy także Tel Awiw, Hajfę, Instytut Jad Waszem, Morze Martwe, Pustynię Negew i wiele innych miejsc.

Izrael jest kolebką dwóch spośród trzech największych monoteistycznych religii świata. Żaden inny kraj nie odgrywa taj ważnej roli w życiu religijnym tak wielkich mas ludzi na całym świecie. Ziemia Święta jest centrum życia duchowego judaizmu, to tutaj narodziło się chrześcijaństwo, a muzułmanie czczą Jerozolimę jako trzecie ze świętych miejsc Islamu. Izrael jest także światowym centrum bahaizmu - religi podkreślającej duchową jedność całej ludzkości.

 

 

 

 
Autor:M.J.
 
 
 
 

Designed: logo ecms  [based on Quick.Cms]