Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br/>Akceptuję pliki cookies
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [17-08-2022]: 40
Wizyt ogółem: 317351
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 1

wielkość tekstu A A A
 

Korea Południowa

 
  • 13.06.182
  • 13.06.183
  • 13.06.184

W świetle ostatnich wydarzeń - Prezydent USA - Donald Trump spotkał się z Przywódcą Korei Północnej - Kim Dzong Unem, postanowiliśmy zwiedzić Koreę, z tym że tą która jest sojusznikiem NATO i jest otwarta na turystów i świat, a więc Południową.

Półwysep koreański, dziś podzielony między dwa kraje, pozostaje w tym stanie od kilkudziesięciu lat jednak pod fasadą ideologii, kryje się ponad dwa tysiące lat historii. Kraj ten liczy nieco ponad 50 milionów ludności, z czego około 10 milionów mieszka w stolicy, czyli w Seulu. Jeszcze w połowie XX wieku kraj ten należał do najbiedniejszych na świecie. Dynamiczny rozwój rozpoczął się w latach 70 i 80, a wszystko dzięki wykorzystaniu japońskich i amerykańskich nowoczesnych technologii. Głównym motorem napędzającym koreańską gospodarkę jest dziś eksport elektroniki i produktów motoryzacyjnych.

Oprócz rozwijającego się azjtyckiego tygrysa, mieliśmy okazję zobaczyć piękno tego kraju, a także poznać historię. Obok świetnego lektora towarzyszyła nam piękna muzyka i zachwycające obrazy widziane z góry.

 

 
Autor:M.J.
 
 
 
 

Designed: logo ecms  [based on Quick.Cms]