Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br/>Akceptuję pliki cookies
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [30-06-2022]: 153
Wizyt ogółem: 308372
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 3

wielkość tekstu A A A
 

Maj miesiącem patriotyzmu

 
  • 24.05.17
  • 24.05.171
  • 24.05.172
  • 24.05.173
  • 24.05.174
  • 24.05.175
  • 24.05.176
  • 24.05.177

Ach cóż to był za dzień. Mnóstwo fajnych rzeczy spotkało dzisiaj Domowników Promyka, ale po kolei:

Oczekując na przybycie dzisiejszych gości, oddaliśmy hołd wielkiemu artyście - Zbigniewowi Wodeckiemu, który kilka dni temu zmarł. Słuchaliśmy Jego najpiekniejszych utworów oraz ostatnich aranżacji z młodymi dopiero zaczynającymi piosenkarzami.

Punktualnie o 10.00 pojawili się Uczniowie Gimnazjum w Halinowie należący do Klubu Ośmiu, ludzi o dobrych sercach, mądrych pomysłach i pragnieniu niesienia pomocy. Najpierw przedstawili nam prezentację o Polsce, następnie śpiewali nam pieśni patriotyczne, a potem wręczyli własnoręcznie wykonane śpiewniki. Wiele osób bardzo się wzruszyło słuchając pieśni swego dzieciństwa. Wyposażeni w śpiewniki zaczęlismy wspólny koncert, młodzież i seniorzy razem.

Wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną, wnuka Pani Dyrektor Promyka - Mikołaja, która nawiązywała do dzisiejszego tematu. Przedstawiała ona postać generała brygady Wojska Polskiego, żołnierza AK Batalionu Parasol - Janusza Brochwicz-Lewińskiego. Prezentacją tą, Mikołaj zajął I miejsce w konkursie plastyczno - multimedialnym "Za każdy kamień Twój..." pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy !!

Za nim nastolatki wróciły do szkoły, odśpiewaliśmy wpólnie jeszcze 100 lat dla Pani Danusi, naszej jubilatce.

Na koniec obejrzeliśmy film dokumentalny przedstawiający kulisy śmierci Władysława Sikorskiego, generała broni Wojska Polskiego, Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych i premiera Rządu na Uchodźstwie podczas II wojny światowej. Postać tragiczna, która jak się okazało w filmie miała wrogów zarówno na wschodzie jak i na zachodzie.

 
Autor:M.J.
 
 
 
 

Designed: logo ecms  [based on Quick.Cms]