Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br/>Akceptuję pliki cookies
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [26-06-2022]: 128
Wizyt ogółem: 307199
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 1

wielkość tekstu A A A
 

Turcja

 
  • 21.06.171
  • 21.06.172
  • 21.06.173
  • 21.06.174
  • 21.06.175

Ostatnio w mediach dużo mówi się na temat Bliskiego Wschodu oraz Islamu. Postanowiliśmy nieco przybliżyć ludzi i ich wierzenia bazując na pięknym kraju jakim niewątpliwie jest Turcja. Zaczęliśmy od historii powstania kraju opartego na Imperium osmańskim, a następnie przeszliśmy do oglądania najciekawszych miejsc. I tak kolejno zwiedziliśmy stolicę - Ankarę, najludniejsze miasto Europy - Stambuł i Izmir. W Stambule zatrzymaliśmy się na dłużej, gdyż jest to miasto pełne ciekawych miejsc takich jak: Hagia Sophia, Niebieski Meczet, Pałac Topkapi, Wielki Bazar, odbyliśmy także rejs statkiem po Bosforze.

W podróży towarzyszyły nam bułeczki z humusem z ciecierzycy w postaci klasycznej i z dodatkiem pomidorów. Pasta ta wywodzi się z Lewantu do którego w szerszym znaczeniu zalicza się Azję Mniejszą (Turcję) i Egipt.

Potem przyszedł czas na Kapadocję, niesamowitą krainę, którą przemierzyliśmy balonem, zobaczyliśmy Pamukkale zwane tarasami wapiennymi, wspięliśmy się na Górę Ararat, gdzie podobno osiadła Arka Noego, w końcu zwiedziliśmy zespół świątynno - sepulkralny na Górze Nemrut.

Na koniec podziwialiśmy taniec wirującego Derwisza.

 

 
Autor:M.J.
 
 
 
 

Designed: logo ecms  [based on Quick.Cms]