Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br/>Akceptuję pliki cookies
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [30-06-2022]: 165
Wizyt ogółem: 308384
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 2

wielkość tekstu A A A
 

Cała prawda o piramidach

 
  • 25.01.171
  • 25.01.172
  • 25.01.173
  • 25.01.174
  • 25.01.176

Na początku wyruszyliśmy do Kairu, zwiedziliśmy miasto i wyruszyliśmy w kierunku monumentalnych Piramid. Mieliśmy okazje zobaczyć jak olbrzymie to budowle i od razu pojawiło się wiele pytań: kto i jak wybudował takie kolosy? Później przenieśliśmy się do Luxoru, miasta zbudowanego w miejscu dawnych Teb. Tutaj również widzieliśmy ogromne posągi i znowu pojawiły się pytania: jak to możliwe?

W dalszej części, próbowaliśmy odpowiedzieć na te pytania oglądając niesamowity film dokumentalny: "Cała prawda o piramidach". Okazuje się, że monumentalne budowle występują nie tylko w Egipcie, ale również w Peru, Meksyku, na Wyspie Wielkanocnej i w Chinach. Miejsca te łączą się ze sobą, a centralnym miejscem jest Piramida w Gizie. W programie pojawiają się też liczba Π oraz słynna złota liczba Φ na bazie, których zbudowane są wszystkie starożytne budowle. Wniosków jakie wyciągnięto na koniec nie będę zdradzał. Polecam każdemu, aby obejrzał ten program.

My dzisiaj odbyliśmy wycieczkę po wielu ciekawych miejscach, a dokument rozbudził w nas wiele nowych wyobrażeń o świecie, w którym żyjemy.

Jak wiadomo w Egipcie jest dużo piasku, więc u nas także pojawiły się przepyszne babki piaskowe, które zrobiły Panie: Iwona i Kasia. Osłodziły one naszą dzisiejszą wędrówkę.

 
Autor:M.J.
 
 
 
 

Designed: logo ecms  [based on Quick.Cms]