Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br/>Akceptuję pliki cookies
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [30-06-2022]: 208
Wizyt ogółem: 308427
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 2

wielkość tekstu A A A
 

Paryż na słodko

 
  • 20.02.201
  • 20.02.202
  • 20.02.203
  • 20.02.204
  • 20.02.205

Zwiedziliśmy dzisiaj Paryż, dzielnica po dzielnicy. Była to jednak nietypowa wędrówka, gdyż szukaliśmy ciastkarni. Frncuzi są fanami nie tylko croissantów i bagietek, ale również słodkich wypieków. Cukiernie i piekarnie były pierwszymi sklepami z żywnoscią, jakie powstały we Francji. Obecnie w Paryżu istnieje ich 1096, co daje jeden sklep na 1800 osób. Odwiedziliśmy dzisiaj zarówno pracownie mistrzów w swoim fachu, lokale prowadzone przez gwiazdy telewizji jak i miejscowych rzemieślników. Jak już napatrzyliśmy się na te wszystkie słodkości, a ślinka zaczęła lecieć, wkroczyły pączki, kawa i herbata. W Tłusty Czwartek nawet cukrzycy mają dyspensę na małe conieco.

A jak się już nasycyliśmy wyruszyliśmy do Torunia skąd pochodzi Mikołaj Kopernik, który wczoraj obchodziłby 547 urodziny. Na zwiedzanie Torunia zabrał nas Jerzy Majewski - dziennikarz i podróżnik, który pokazał nam nieznane zakątki tego miasta. To już 6 odcinek z cyklu "Miasta rytm". Bardzo lubimy ten program, a prowadzący opowiada w sposób tak ciekawy, że nim się obejrzeliśmy przyszła pora na obiad. Tylko jak go teraz zjeść (-: Reszta pączków na podwieczorek około 16.00. 

Aha na koniec Pani Agatka przeprowadziła konkurs dotyczący dzisiiejszego święta. Zwycięzcą została Pani Karolina, która między innymi wiedziała jaka jest najstarsza cukiernia w Warszawie. Nagrodą - pączek. A czy Ty znasz odpowiedź?

 
Autor:M.J.
 
 
 
 

Designed: logo ecms  [based on Quick.Cms]