Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br/>Akceptuję pliki cookies
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [03-12-2022]: 222
Wizyt ogółem: 342186
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 2

wielkość tekstu A A A
 

Rehabilitacja osób starszych

 

Upływ czasu powoduje, że organizm nie regeneruje się już tak szybko jak wcześniej i jest bardziej podatny na kontuzje lub osłabnięcie mięśni, dlatego pomoc specjalisty jest często niezbędna. Zatrudniamy fizjoterapeutów, którzy specjalizują się w rehabilitacji osób starszych i mają doświadczenie w pracy geriatrycznej. Rehabilitacją usprawniającą osoby starsze zajmujemy się nieodpłatnie w ramach czasowych i stałych pobytów w naszym ośrodku opieki. Tworzymy specjalne programy aktywizujące m.in.

  • siłę mięśni,
  • równowagę,
  • ruchomość stawów,
  • zręczność;
  • wytrzymałość fizyczną.

Rehabilitacja osób starszych to nieodłączny element leczenia. Daje szczególnie duże efekty po operacjach lub w okresie rekonwalescencji. Nasi fizjoterapeuci podchodzą indywidualnie do każdego pacjenta, dobierając rodzaj aktywizacji do potrzeb jego organizmu. W podeszłym wieku wszelkiego rodzaju choroby, pobyty w szpitalu czy operacje mają często ogromny wpływ na ogólne osłabienie organizmu, ponieważ seniorzy mają mniejszy zapas sił witalnych na radzenie sobie w takich sytuacjach. Właśnie dlatego rehabilitacja osób starszych ma szczególnie duże znaczenie. Zabiegi, które przeprowadzamy w naszym domu opieki w Halinowie pod Warszawą mają na celu aktywizację seniorów, którzy przez długi czas pozostawali w bezruchu, w związku z czym ich układ kostno-szkieletowy uległ uszkodzeniu. Nasi rehabilitanci zadbają o odpowiednią metodykę oraz pełne bezpieczeństwo osoby starszej.

Program do rehabilitacji afazji

Pacjenci naszego ośrodka mogą skorzystać z bezpłatnego programu rehabilitacji afazji, czyli utraty zdolności mowy. Afazja najczęściej dotyka osoby po przebytym udarze mózgu i zazwyczaj objawia się na dwa sposoby:

  • chory rozumie wypowiadane do niego słowa, ale nie umie przekazać ustnie własnych myśli,
  • pacjent nie rozumie słów, sam mówi dużo, ale niezrozumiale.

W obu przypadkach rehabilitacja jest nieodzownym elementem leczenia, a ćwiczenia fizyczne mogą znacząco poprawić aparat mowy. Zanik mowy wiąże się ze stopniem uszkodzenia komórek mózgowych, dlatego każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, a rehabilitacja powinna zacząć się od uważnej obserwacji chorego i próby nawiązania z nim kontaktu. Razem z rodziną i bliskimi cieszymy się z każdego małego kroku na drodze do sprawnej komunikacji.

 
 
 
 

Designed: logo ecms  [based on Quick.Cms]