Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br/>Akceptuję pliki cookies
 
 
 
 
Aktualności
 
Galeria

Zobacz Galerię &raquo;

 
 
 
 
 
 
 
Sonda
W jaki sposób Pan/Pani wybrali nasz Dom?
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [17-08-2022]: 38
Wizyt ogółem: 317349
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 1

wielkość tekstu A A A
 

Wiatr

 
  • DSC 034
  • DSC 035
  • DSC 046
  • DSC 047
  • DSC 050
  • DSC 054

Aura za oknem zmieniła się tak nagle, że jesteśmy zmuszeni pozostać w budynku, a spacery przełożyć na inny termin. Mamy jednak nadzieje, że przyjdzie jeszcze złota jesień. Ale póki co - dzisiejszy temat to wiatr. 

Pokaz zaczęliśmy teledyskami: "Latawce, dmuchawce wiatr", "Pod wiatr", "Odpowie ci wiatr", "Kolorowy wiatr". Następnie definicja i terminologia, potem pokaz krótkich filmików pokazujących różne rodzaje wiatrów. I tak po kolei zobaczyliśmy jak powstają: pasaty, monsuny, potem morska bryza, halny, harmattan i burza piaskowa wywołana przez samum. Później przenieśliśmy się w sam środek tornada, oglądając kluczową scenę filmu "Epicentrum".

W końcu gwóźdź programu - kontynuacja serii "Wiatr" odkrywajacej przed widzami najbardziej znane zjawisko atmosferyczne, jakim jest wiatr. W tej serii podróżujemy z kamerą po Bretanii, Kalifornii, Polinezji, Grecji, Islandii i Namibii w poszukiwaniu różnych rodzajów wiatrów. Autorowi w badaniach towarzyszy młody i rządny wiedzy poszukiwacz przygód. Wspólnie odkrywaja świat poprzez wiatr, który rzeźbi krajobraz danego kraju i kształtuje zwyczaje oraz kulturę ludzi w nim mieszkających.

Żeby w ten ponury dzień nie było nam za chłodno, Panie z kuchni uraczyły nas bagietkami z masłem czosnkowym oraz ciepłą herbatą z cytryną.

 
Autor:M.J.
 
 
 
 

Designed: logo ecms  [based on Quick.Cms]